1812Y2500222GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y2500222GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.50223
Листови со податоци онлајн
1812Y2500222GCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805Y0100472JCT

0805Y0100472JCT

Syfer

CAP CER 4700PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 392.356

$0.25487

GRM0225C1C2R3CA03L

GRM0225C1C2R3CA03L

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 15.197.568

$0.00658

C1005X8R2A332K050BB

C1005X8R2A332K050BB

TDK Corporation

CAP CER 3300PF 100V X8R 0402

На залиха: 400.000

$0.25000

C1210C362M3HACAUTO

C1210C362M3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 3.6NF 25V ULTRA STA

На залиха: 1.649.076

$0.06064

1210J1000120JFT

1210J1000120JFT

Syfer

CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 161.371

$0.61969

0805J0250680KCR

0805J0250680KCR

Syfer

CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 828.294

$0.12073

1206Y2500102GQT

1206Y2500102GQT

Syfer

CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 69.114

$1.59156

1812J0500103KXT

1812J0500103KXT

Syfer

CAP CER 10000PF 50V X7R 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

0805J0251P20CCT

0805J0251P20CCT

Syfer

CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 460.850

$0.21699

0805Y0100220JCT

0805Y0100220JCT

Syfer

CAP CER 22PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 656.598

$0.15230

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв