1808Y0160684KDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y0160684KDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.86843
Листови со податоци онлајн
1808Y0160684KDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.68 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C901U500JZSDBA7317

C901U500JZSDBA7317

KEMET

CAP CER 50PF 440VAC SL RADIAL

На залиха: 1.228.501

$0.08140

1808J5000122JCR

1808J5000122JCR

Syfer

CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 261.082

$0.38302

1812Y0100271GCR

1812Y0100271GCR

Syfer

CAP CER 270PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 84.105

$1.30788

GMC21X7R224K16NTD

GMC21X7R224K16NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 X7R .22UF 10% 16V

На залиха: 7.142.857

$0.01400

A222K15X7RK5TAA

A222K15X7RK5TAA

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL

На залиха: 964.692

$0.10366

1812Y6300102JXR

1812Y6300102JXR

Syfer

CAP CER 1000PF 630V X7R 1812

На залиха: 134.661

$0.74260

C0402C160G3HAC7867

C0402C160G3HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 16PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 9.765.625

$0.01024

1206J6300120GCT

1206J6300120GCT

Syfer

CAP CER 12PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 278.854

$0.35861

VJ0603D221JXXAR

VJ0603D221JXXAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 555.000

$0.18018

C0805C0G500-131JNE

C0805C0G500-131JNE

Venkel LTD

CAP CER 130PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 3.554.923

$0.02813

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв