1825Y0630273GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825Y0630273GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.027UF 63V C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$4.80973
Листови со податоци онлајн
1825Y0630273GCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.027 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
FA26X7R2J103KNU06

FA26X7R2J103KNU06

TDK Corporation

CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL

На залиха: 172.413

$0.58000

0603J2003P30DAR

0603J2003P30DAR

Syfer

CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 574.085

$0.17419

VJ0805D821KLXAT

VJ0805D821KLXAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 342.583

$0.29190

0603J0630271JDT

0603J0630271JDT

Syfer

CAP CER 270PF 63V X7R 0603

На залиха: 529.212

$0.18896

1825Y6300221JXT

1825Y6300221JXT

Syfer

CAP CER 220PF 630V X7R 1825

На залиха: 51.763

$2.12504

12062A1R0BAT2A

12062A1R0BAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 1PF 200V NP0 1206

На залиха: 644.122

$0.15525

VJ0603Y332MLXAJ32

VJ0603Y332MLXAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300 PF 25V X7R 0603 PB

На залиха: 434.782

$0.23000

1210J5000120FAT

1210J5000120FAT

Syfer

CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 72.892

$1.50907

C0805X471J5RACTU

C0805X471J5RACTU

KEMET

CAP CER 470PF 50V X7R 0805

На залиха: 804.117

$0.12436

2225J2500392KFR

2225J2500392KFR

Syfer

CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 31.841

$3.76866

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв