1812J0630822JFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812J0630822JFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 8200PF 63V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.20835
Листови со податоци онлајн
1812J0630822JFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8200 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y6305P60CCR

1808Y6305P60CCR

Syfer

CAP CER 5.6PF 630V C0G/NP0 1808

На залиха: 189.078

$0.52888

1206J1000682KDT

1206J1000682KDT

Syfer

CAP CER 6800PF 100V X7R 1206

На залиха: 368.324

$0.27150

CDR32BX153BMZMAT

CDR32BX153BMZMAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.015UF 100V 20% BX 1206

На залиха: 334.291

$0.29914

1210Y0630180JFT

1210Y0630180JFT

Syfer

CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 149.345

$0.66959

1808JA250220JCTSPU

1808JA250220JCTSPU

Syfer

CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 176.934

$0.56518

1206J2502P20DFR

1206J2502P20DFR

Syfer

CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 384.644

$0.25998

SA055E104MAA7

SA055E104MAA7

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL

На залиха: 1.564.700

$0.06391

1812Y5000560KFT

1812Y5000560KFT

Syfer

CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

CAS26C561MARFC

CAS26C561MARFC

KEMET

SFTY 2211 560PF X1 250 / Y2 250

На залиха: 110.096

$0.90829

1808Y0630274JXT

1808Y0630274JXT

Syfer

CAP CER 0.27UF 63V X7R 1808

На залиха: 131.927

$0.75799

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв