1210Y0160820JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y0160820JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 82PF 16V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.44610
Листови со податоци онлајн
1210Y0160820JCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CDR32BP360BFZRAT

CDR32BP360BFZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 36PF 100V 1% BP 1206

На залиха: 143.490

$0.69691

C320C332JAG5TA7301

C320C332JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 623.014

$0.16051

2225J0500824MXT

2225J0500824MXT

Syfer

CAP CER 0.82UF 50V X7R 2225

На залиха: 51.094

$2.15286

1825Y1K00682KXT

1825Y1K00682KXT

Syfer

CAP CER 6800PF 1KV X7R 1825

На залиха: 70.870

$1.55212

2225J2500333JXT

2225J2500333JXT

Syfer

CAP CER 0.033UF 250V X7R 2225

На залиха: 48.507

$2.26769

0603J0500330KQT

0603J0500330KQT

Syfer

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 328.277

$0.30462

C0805X181M5HAC7800

C0805X181M5HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 180PF 50V ULTRA STA

На залиха: 5.035.246

$0.01986

GMC04X5R104K50NT

GMC04X5R104K50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402

На залиха: 10.000.000

$0.01000

0603Y2502P20HUT

0603Y2502P20HUT

Syfer

CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 178.657

$0.55973

CKC21X683KWGAC7210

CKC21X683KWGAC7210

KEMET

KC-LINK 2220 68NF 650VDC C0G

На залиха: 52.937

$2.07794

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв