1825J2000153FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J2000153FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$9.28732
Листови со податоци онлајн
1825J2000153FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.015 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RDE5C2A222J1S1H03A

RDE5C2A222J1S1H03A

TOKO / Murata

CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 142.857

$0.70000

1210Y0500270FCR

1210Y0500270FCR

Syfer

CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 72.677

$1.51354

C1206C562M1RACTU

C1206C562M1RACTU

KEMET

CAP CER 5600PF 100V X7R 1206

На залиха: 1.266.464

$0.07896

0805J1K00681MXR

0805J1K00681MXR

Syfer

CAP CER 680PF 1KV X7R 0805

На залиха: 852.369

$0.11732

1812Y0630680FFT

1812Y0630680FFT

Syfer

CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 29.911

$4.01185

FK20X7R1E685KR000

FK20X7R1E685KR000

TDK Corporation

CAP CER 6.8UF 25V X7R RADIAL

На залиха: 142.857

$0.70000

MR065E105MAATR1

MR065E105MAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL

На залиха: 76.540

$1.43715

2225Y3K00271GCR

2225Y3K00271GCR

Syfer

CAP CER 270PF 3KV C0G/NP0 2225

На залиха: 34.056

$3.52352

C315C242J2G5TA

C315C242J2G5TA

KEMET

CAP CER 2400PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 586.338

$0.17055

1210Y5000333MDT

1210Y5000333MDT

Syfer

CAP CER 0.033UF 500V X7R 1210

На залиха: 190.009

$0.52629

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв