1812Y0500560KFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0500560KFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.04951
Листови со податоци онлајн
1812Y0500560KFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:56 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0402D110JXAAC

VJ0402D110JXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 11PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 443.203

$0.22563

2225Y2500330GCT

2225Y2500330GCT

Syfer

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 27.287

$4.39768

GCD21BR72A223MA01K

GCD21BR72A223MA01K

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.841.959

$0.05429

0505J2000101KQT

0505J2000101KQT

Syfer

CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0505

На залиха: 133.990

$0.74632

0505J3000100FQT

0505J3000100FQT

Syfer

CAP CER 10PF 300V C0G/NP0 0505

На залиха: 39.793

$2.76430

VJ0805A821JXAMP

VJ0805A821JXAMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.195.314

$0.08366

1825J0160393KCR

1825J0160393KCR

Syfer

CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 46.880

$2.34640

C320C333G3G5TA

C320C333G3G5TA

KEMET

CAP CER 0.033UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

C1206C392M8HACAUTO

C1206C392M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 3.9NF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.865.329

$0.03490

RDE5C2A6R0D0P1H03B

RDE5C2A6R0D0P1H03B

TOKO / Murata

CAP CER 6PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 658.587

$0.15184

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв