0805Y0250124JDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0250124JDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.12UF 25V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.34403
Листови со податоци онлајн
0805Y0250124JDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.12 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y1001P20DFT

1206Y1001P20DFT

Syfer

CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 326.979

$0.30583

2225J0500124JCT

2225J0500124JCT

Syfer

CAP CER 0.12UF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 28.763

$4.17202

C1206X180G1HAC7800

C1206X180G1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 18PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.376.462

$0.07265

CKC33C123GDGAC7800

CKC33C123GDGAC7800

KEMET

KC-LINK 3640 12NF 1000VDC C0G

На залиха: 15.808

$9.48856

1206YZ105KAT2A

1206YZ105KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 1UF 16V X7S 1206

На залиха: 269.360

$0.37125

C1210C112G5HAC7800

C1210C112G5HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 1.1NF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.346.257

$0.07428

0603Y0250681KDT

0603Y0250681KDT

Syfer

CAP CER 680PF 25V X7R 0603

На залиха: 619.003

$0.16155

VJ1210A123JLAAJ32

VJ1210A123JLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 12000 PF 50V NP0(C0G) 12

На залиха: 165.631

$0.60375

GMC21CG130J50NT

GMC21CG130J50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 13PF 5% 50V

На залиха: 8.333.333

$0.01200

C1206C472MMGEC7800

C1206C472MMGEC7800

KEMET

CAP CER 1206 4.7NF 63V C0G 20%

На залиха: 2.831.257

$0.03532

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв