HC0805CG470F631

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HC0805CG470F631
Производителот
Meritek
Опис
CAP CER 47PF 630V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.17460
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:HC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J1000681JXR

1206J1000681JXR

Syfer

CAP CER 680PF 100V X7R 1206

На залиха: 464.986

$0.21506

1812Y0160393JFR

1812Y0160393JFR

Syfer

CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 67.899

$1.62003

VJ0402A101KXACW1BC

VJ0402A101KXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 5.265.929

$0.01899

C1206X153JARECAUTO

C1206X153JARECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 15NF 250V X7R 5%

На залиха: 815.660

$0.12260

VJ0603A181JXBPW1BC

VJ0603A181JXBPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 3.284.072

$0.03045

0805J0250182JXT

0805J0250182JXT

Syfer

CAP CER 1800PF 25V X7R 0805

На залиха: 619.041

$0.16154

1808Y0630331KCR

1808Y0630331KCR

Syfer

CAP CER 330PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 346.080

$0.28895

C0805X5R250-474KNE

C0805X5R250-474KNE

Venkel LTD

CAP CER 0.47UF 25V X5R 0805

На залиха: 3.588.087

$0.02787

CL10C8R2CB81PNC

CL10C8R2CB81PNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 769.230

$0.13000

GJM0335C1H6R5CB01D

GJM0335C1H6R5CB01D

TOKO / Murata

CAP CER 6.5PF 50V C0G/NP0 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв