0603Y0250222MDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y0250222MDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.15622
Листови со податоци онлајн
0603Y0250222MDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J1K00124KXR

2220J1K00124KXR

Syfer

CAP CER 0.12UF 1KV X7R 2220

На залиха: 62.951

$1.74738

0603Y2500151MXR

0603Y2500151MXR

Syfer

CAP CER 150PF 250V X7R 0603

На залиха: 901.875

$0.11088

1210J0160123JCR

1210J0160123JCR

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 188.675

$0.53001

C0805C0G500-391KNE

C0805C0G500-391KNE

Venkel LTD

CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 6.666.666

$0.01500

1812J0630680JAT

1812J0630680JAT

Syfer

CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 96.433

$1.14068

1210Y2000180FFR

1210Y2000180FFR

Syfer

CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 46.099

$2.38616

1210J0166P80CCT

1210J0166P80CCT

Syfer

CAP CER 6.8PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 164.807

$0.60677

C06CF1R0B-9UN-X1T

C06CF1R0B-9UN-X1T

NOVACAP

CAP CER 0603

На залиха: 140.291

$0.71280

1808J0630181MDT

1808J0630181MDT

Syfer

CAP CER 180PF 63V X7R 1808

На залиха: 235.188

$0.42519

C0603C369B8HAC7867

C0603C369B8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 3.6PF 10V ULTRA STA

На залиха: 7.451.564

$0.01342

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв