C1206C302F4HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C302F4HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 3NF 16V ULTRA STABL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.11519
Листови со податоци онлајн
C1206C302F4HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3000 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0250472GCR

1210Y0250472GCR

Syfer

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 119.846

$0.83440

1210Y2500272JDT

1210Y2500272JDT

Syfer

CAP CER 2700PF 250V X7R 1210

На залиха: 134.506

$0.74346

VJ1206A5R6DXEAC

VJ1206A5R6DXEAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.6PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 846.310

$0.11816

1210J0100392GCR

1210J0100392GCR

Syfer

CAP CER 3900PF 10V C0G/NP0 1210

На залиха: 129.493

$0.77224

1206J0500120JFR

1206J0500120JFR

Syfer

CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 362.621

$0.27577

CC1206JRX7R0BB333

CC1206JRX7R0BB333

Yageo

CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206

На залиха: 400.000

$0.25000

C0603X392J4JACAUTO

C0603X392J4JACAUTO

KEMET

CAP CER 3900PF 16V U2J 0603

На залиха: 948.136

$0.10547

0603Y0500223MER

0603Y0500223MER

Syfer

CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603

На залиха: 552.883

$0.18087

1812J1K00330MDT

1812J1K00330MDT

Syfer

CAP CER 33PF 1KV X7R 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

RDE5C1H9R0D0S1H03A

RDE5C1H9R0D0S1H03A

TOKO / Murata

CAP CER 9PF 50V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 196.078

$0.51000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв