C1206X751M3HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206X751M3HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 750PF 25V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04264
Листови со податоци онлајн
C1206X751M3HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:750 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1210C159B4HAC7800

C1210C159B4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 1.5PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.346.257

$0.07428

C320C621KAG5TA7301

C320C621KAG5TA7301

KEMET

CAP CER 620PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

2220J2K00821JXR

2220J2K00821JXR

Syfer

CAP CER 820PF 2KV X7R 2220

На залиха: 72.695

$1.51316

CQ0402JRNPO9BN220

CQ0402JRNPO9BN220

Yageo

CAP CER 22PF 50V NPO 0402

На залиха: 3.985.651

$0.02509

C1210X369D3HAC7800

C1210X369D3HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 3.6PF 25V ULTRA STA

На залиха: 1.266.464

$0.07896

1808J0630470KDT

1808J0630470KDT

Syfer

CAP CER 47PF 63V X7R 1808

На залиха: 235.188

$0.42519

1812J1K00270KCT

1812J1K00270KCT

Syfer

CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

C0805C102K4REC7210

C0805C102K4REC7210

KEMET

CAP CER 0805 1NF 16V X7R 10%

На залиха: 2.882.675

$0.03469

C0402C331J4RACTU

C0402C331J4RACTU

KEMET

CAP CER 330PF 16V X7R 0402

На залиха: 874.125

$0.11440

1812J5000820GAR

1812J5000820GAR

Syfer

CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 64.345

$1.70951

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв