1111J2506P80BQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1111J2506P80BQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1111
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.94781
Листови со податоци онлајн
1111J2506P80BQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1111 (2828 Metric)
 • големина / димензија:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.070" (1.78mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0250122JCT

1812J0250122JCT

Syfer

CAP CER 1200PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 128.812

$0.77632

C1206C300JCGACTU

C1206C300JCGACTU

KEMET

CAP CER 30PF 500V NP0 1206

На залиха: 360.958

$0.27704

1210Y2004P70DCT

1210Y2004P70DCT

Syfer

CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 178.526

$0.56014

1206Y2506P80CCR

1206Y2506P80CCR

Syfer

CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 359.634

$0.27806

1206Y1000271MDR

1206Y1000271MDR

Syfer

CAP CER 270PF 100V X7R 1206

На залиха: 381.664

$0.26201

1808J5000390GCT

1808J5000390GCT

Syfer

CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 167.316

$0.59767

VJ0603Y681KXJAC

VJ0603Y681KXJAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 16V X7R 0603

На залиха: 2.397.506

$0.04171

08051C153K4T2A

08051C153K4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805

На залиха: 1.861.157

$0.05373

1825Y2000822FCT

1825Y2000822FCT

Syfer

CAP CER 8200PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 15.619

$8.96294

2225Y0100184JXR

2225Y0100184JXR

Syfer

CAP CER 0.18UF 10V X7R 2225

На залиха: 39.632

$2.77550

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв