0603J0631P00CQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0631P00CQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1PF 63V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.28174
Листови со податоци онлајн
0603J0631P00CQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y0500393MXR

2225Y0500393MXR

Syfer

CAP CER 0.039UF 50V X7R 2225

На залиха: 61.708

$1.78258

VJ0603A221JXAAP

VJ0603A221JXAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.068.252

$0.04835

0603Y2000101MER

0603Y2000101MER

Syfer

CAP CER 100PF 200V X7R 0603

На залиха: 668.047

$0.14969

2220Y2500123KCT

2220Y2500123KCT

Syfer

CAP CER 0.012UF 250V C0G 2220

На залиха: 44.756

$2.45774

C0603C131K1HACAUTO

C0603C131K1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 130PF 100V ULTRA ST

На залиха: 7.331.378

$0.01364

C1206X7R100-225KNP

C1206X7R100-225KNP

Venkel LTD

CAP CER 2.2UF 10V X7R 1206

На залиха: 2.222.222

$0.04500

1210Y0250393JXT

1210Y0250393JXT

Syfer

CAP CER 0.039UF 25V X7R 1210

На залиха: 199.764

$0.50059

1825Y3K00331KCT

1825Y3K00331KCT

Syfer

CAP CER 330PF 3KV C0G/NP0 1825

На залиха: 61.339

$1.79329

0603J2501P00BCR

0603J2501P00BCR

Syfer

CAP CER 1PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 285.779

$0.34992

C430C392JAG5TA7200

C430C392JAG5TA7200

KEMET

CAP CER 3900PF 250V C0G AXIAL

На залиха: 844.808

$0.11837

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв