VJ1206A910KBBAT4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206A910KBBAT4X
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 91PF 100V NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.16188
Листови со податоци онлајн
VJ1206A910KBBAT4X PDF
 • серија:VJ OMD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:91 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.067" (1.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J0250562KDR

0603J0250562KDR

Syfer

CAP CER 5600PF 25V X7R 0603

На залиха: 662.163

$0.15102

1206Y0500392FCT

1206Y0500392FCT

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 100.935

$1.08980

C315C821F3G5TA7301

C315C821F3G5TA7301

KEMET

CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 228.320

$0.43798

1808J5K00100JCR

1808J5K00100JCR

Syfer

CAP CER 10PF 5KV C0G/NP0 1808

На залиха: 277.115

$0.36086

VJ0603D270JXPAJ

VJ0603D270JXPAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 277.777

$0.36000

CDR01BX332BKWSAT

CDR01BX332BKWSAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300PF 100V BX 0805

На залиха: 109.890

$0.91000

1812J0630331JCT

1812J0630331JCT

Syfer

CAP CER 330PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 128.812

$0.77632

1812Y1K00223MDT

1812Y1K00223MDT

Syfer

CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812

На залиха: 94.182

$1.16794

VJ0603V103ZXXPW1BC

VJ0603V103ZXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10000PF 25V Y5V 0603

На залиха: 3.479.471

$0.02874

VJ0805D101GXAAR

VJ0805D101GXAAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 163.848

$0.61032

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв