0805Y0500120GQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0500120GQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.85543
Листови со податоци онлајн
0805Y0500120GQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J2500100GCR

1206J2500100GCR

Syfer

CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 286.172

$0.34944

GMC21X7R474K25NTD

GMC21X7R474K25NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 X7R .47UF 10% 25V

На залиха: 9.090.909

$0.01100

C0805C360G4HAC7800

C0805C360G4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 36PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 4.882.812

$0.02048

VJ1812A271JBHAT4X

VJ1812A271JBHAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 270PF 3KV NP0 1812

На залиха: 196.869

$0.50795

C1210X390K1HAC7800

C1210X390K1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 39PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.313.887

$0.07611

2220J1K00562GCT

2220J1K00562GCT

Syfer

CAP CER 5600PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 37.202

$2.95681

VJ1206A910KBBAT4X

VJ1206A910KBBAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 91PF 100V NP0 1206

На залиха: 617.741

$0.16188

0603J0250562KDR

0603J0250562KDR

Syfer

CAP CER 5600PF 25V X7R 0603

На залиха: 662.163

$0.15102

1206Y0500392FCT

1206Y0500392FCT

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 100.935

$1.08980

C315C821F3G5TA7301

C315C821F3G5TA7301

KEMET

CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 228.320

$0.43798

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв