C901U300JVSDBA7317

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C901U300JVSDBA7317
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.11286
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C900AH SFTY X1-400 Y1-400
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:30 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:400VAC
 • температурен коефициент:SL
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:X1, Y1
 • апликации:Safety
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Disc
 • големина / димензија:0.276" Dia (7.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GRM21BR71E334KA01L

GRM21BR71E334KA01L

TOKO / Murata

CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805

На залиха: 263.157

$0.38000

C0603C103J5RECAUTO

C0603C103J5RECAUTO

KEMET

CAP CER 10000PF 50V X7R 0603

На залиха: 2.205.071

$0.04535

1206Y1K21P80CCR

1206Y1K21P80CCR

Syfer

CAP CER 1.8PF 1.2KV C0G/NP0 1206

На залиха: 279.610

$0.35764

C324C473F5G5TA

C324C473F5G5TA

KEMET

CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 36.856

$2.98452

VJ0603A471FXJCW1BC

VJ0603A471FXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.190.580

$0.04565

C901U200JUSDCAWL40

C901U200JUSDCAWL40

KEMET

CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 952.925

$0.10494

C1206X682KMGEC

C1206X682KMGEC

KEMET

CAP CER 1206 6.8NF 63V C0G 10%

На залиха: 446.947

$0.22374

CC0402KRX7R7BB153

CC0402KRX7R7BB153

Yageo

CAP CER 0.015UF 16V X7R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CBR06C179BAGAC

CBR06C179BAGAC

KEMET

CAP CER RF 1.7PF 250V +/-0.1 PF

На залиха: 496.056

$0.20159

GRM43DR72E224KW01L

GRM43DR72E224KW01L

TOKO / Murata

CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812

На залиха: 105.263

$0.95000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв