C330C394G5G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C330C394G5G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.39UF 50V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.86279
Листови со податоци онлајн
C330C394G5G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.39 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
 • висина - седење (макс):0.420" (10.66mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0100121JCR

1206Y0100121JCR

Syfer

CAP CER 120PF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 455.373

$0.21960

CC1812JKX7RBBB153

CC1812JKX7RBBB153

Yageo

CAP CERM 1812

На залиха: 153.320

$0.65223

VJ0805A122GXAMC

VJ0805A122GXAMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 301.741

$0.33141

C1210C399D4HACAUTO

C1210C399D4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 3.9PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.945.146

$0.05141

VJ0402D150FLBAP

VJ0402D150FLBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 104.638

$0.95567

0805Y2000391JAT

0805Y2000391JAT

Syfer

CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 347.065

$0.28813

2220Y0160272KCT

2220Y0160272KCT

Syfer

CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 56.270

$1.95485

0603J016P680DFR

0603J016P680DFR

Syfer

CAP CER 0.68PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 469.329

$0.21307

CBR08C330F5GAC

CBR08C330F5GAC

KEMET

CAP CER 33PF 50V NP0 0805

На залиха: 281.104

$0.35574

C0402C121M4JACAUTO

C0402C121M4JACAUTO

KEMET

CAP CER 120PF 16V U2J 0402

На залиха: 3.156.565

$0.03168

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв