C1206X392J5HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206X392J5HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 3.9NF 50V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05657
Листови со податоци онлајн
C1206X392J5HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3900 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.043" (1.10mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y1000683MDT

2220Y1000683MDT

Syfer

CAP CER 0.068UF 100V X7R 2220

На залиха: 43.363

$2.53668

1206Y0630471KFR

1206Y0630471KFR

Syfer

CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 302.947

$0.33009

0603J0500391MDR

0603J0500391MDR

Syfer

CAP CER 390PF 50V X7R 0603

На залиха: 720.980

$0.13870

0603J2502P00HUT

0603J2502P00HUT

Syfer

CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 188.441

$0.53067

1808J2000101FFR

1808J2000101FFR

Syfer

CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 81.488

$1.34988

C0603C331J4GACTU

C0603C331J4GACTU

KEMET

CAP CER 330PF 16V NP0 0603

На залиха: 1.453.911

$0.06878

C0603X249D1HAC7867

C0603X249D1HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 2.4PF 100V ULTRA ST

На залиха: 9.090.909

$0.01100

C328C249BAG5TA

C328C249BAG5TA

KEMET

CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 309.827

$0.32276

0603J0501P70CQT

0603J0501P70CQT

Syfer

CAP CER 1.7PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 388.575

$0.25735

C328C270JAG5TA

C328C270JAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 27PF 250V C0G 5%

На залиха: 924.983

$0.10811

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв