VJ2225Y103JBRAT4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ2225Y103JBRAT4X
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.39640
Листови со податоци онлајн
VJ2225Y103JBRAT4X PDF
 • серија:VJ OMD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:1500V (1.5kV)
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.086" (2.18mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GQM1555C2D2R7WB01D

GQM1555C2D2R7WB01D

TOKO / Murata

CAP CER 2.7PF 200V NP0 0402

На залиха: 455.000

$0.21978

VJ0603A151JXCAC

VJ0603A151JXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.923.816

$0.05198

C328C512G2G5TA

C328C512G2G5TA

KEMET

CAP CER 5100PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

C335C124K2G5TA7301

C335C124K2G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.12UF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 93.139

$1.18103

1206Y6301P20BQT

1206Y6301P20BQT

Syfer

CAP CER 1.2PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 214.527

$0.46614

1206J0250331JFR

1206J0250331JFR

Syfer

CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 334.459

$0.29899

1206Y0630181FFR

1206Y0630181FFR

Syfer

CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 96.941

$1.13470

1825J0160104FCR

1825J0160104FCR

Syfer

CAP CER 0.1UF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 9.766

$11.26314

1210Y1K00331JDT

1210Y1K00331JDT

Syfer

CAP CER 330PF 1KV X7R 1210

На залиха: 164.807

$0.60677

VJ0805A180GXXPW1BC

VJ0805A180GXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.447.980

$0.04085

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв