FK22C0G2A473JN006

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FK22C0G2A473JN006
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 0.047UF 100V C0G RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.69581
Листови со податоци онлајн
FK22C0G2A473JN006 PDF
 • серија:FK
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • капацитет:0.047 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.315" (8.00mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CC0402KRX7R9BB222

CC0402KRX7R9BB222

Yageo

CAP CER 2200PF 50V X7R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

2225J0500122GFR

2225J0500122GFR

Syfer

CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 20.976

$6.19752

C1206C182M5HAC7800

C1206C182M5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.8NF 50V ULTRA STA

На залиха: 3.987.240

$0.02508

RDE5C1H821J0K1H03B

RDE5C1H821J0K1H03B

TOKO / Murata

CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL

На залиха: 222.222

$0.45000

885342207012

885342207012

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 470PF 500V X7R 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

0805J5000151GAR

0805J5000151GAR

Syfer

CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 295.002

$0.33898

C1210X823F8HACAUTO

C1210X823F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 82NF 10V ULTRA STAB

На залиха: 210.044

$0.47609

2220J1K20123MXT

2220J1K20123MXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 1.2KV X7R 2220

На залиха: 73.246

$1.50178

1825J0630390JCR

1825J0630390JCR

Syfer

CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 52.638

$2.08973

QMK212BJ102KD-T

QMK212BJ102KD-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 1000PF 250V X5R 0805

На залиха: 2.405.002

$0.04158

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв