C326C470F3G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C326C470F3G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.43798
Листови со податоци онлајн
C326C470F3G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.300" (7.62mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y2500151FFR

2220Y2500151FFR

Syfer

CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 9.316

$11.80690

1812J5000271JCR

1812J5000271JCR

Syfer

CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

0805Y0250472MXT

0805Y0250472MXT

Syfer

CAP CER 4700PF 25V X7R 0805

На залиха: 671.140

$0.14900

CL05A104KQ5NNNC

CL05A104KQ5NNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1111Y6301P00HQT

1111Y6301P00HQT

Syfer

CAP CER 1PF 630V C0G/NP0 1111

На залиха: 75.026

$1.46614

C0402C682M5REC7411

C0402C682M5REC7411

KEMET

CAP CER 0402 6.8NF 50V X7R 20%

На залиха: 9.551.098

$0.01047

GQM2195C2E1R8BB12D

GQM2195C2E1R8BB12D

TOKO / Murata

CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 96.491

$1.14000

C1210X101K8HAC7800

C1210X101K8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 100PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.313.887

$0.07611

C0805X822J4HAC7800

C0805X822J4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 8.2NF 16V ULTRA STA

На залиха: 2.882.675

$0.03469

1808Y5000101GCR

1808Y5000101GCR

Syfer

CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 157.156

$0.63631

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв