1206Y2500152JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y2500152JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1500PF 250V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.24652
Листови со податоци онлајн
1206Y2500152JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y0500682KFT

1808Y0500682KFT

Syfer

CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 178.884

$0.55902

C2012X5R1H334M125AA

C2012X5R1H334M125AA

TDK Corporation

CAP CER 0.33UF 50V X5R 0805

На залиха: 555.555

$0.18000

1206J2K00561MXT

1206J2K00561MXT

Syfer

CAP CER 560PF 2KV X7R 1206

На залиха: 527.009

$0.18975

FG18C0G1H561JNT06

FG18C0G1H561JNT06

TDK Corporation

CAP CER 560PF 50V C0G RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

0805J0250471MDR

0805J0250471MDR

Syfer

CAP CER 470PF 25V X7R 0805

На залиха: 595.415

$0.16795

1808Y5000182KDR

1808Y5000182KDR

Syfer

CAP CER 1800PF 500V X7R 1808

На залиха: 161.168

$0.62047

C0603C220F1GACTU

C0603C220F1GACTU

KEMET

CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 105.769

$1.04000

C1608C0G2E151K080AA

C1608C0G2E151K080AA

TDK Corporation

CAP CER 150PF 250V C0G 0603

На залиха: 769.230

$0.13000

2220Y2500820FCR

2220Y2500820FCR

Syfer

CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 17.786

$7.87108

C325C622F2G5TA7301

C325C622F2G5TA7301

KEMET

CAP CER 6200PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 99.415

$1.10647

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв