1206J5000331FAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J5000331FAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.13725
Листови со податоци онлајн
1206J5000331FAT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0505Y3001P20HQT

0505Y3001P20HQT

Syfer

CAP CER 1.2PF 300V C0G/NP0 0505

На залиха: 130.613

$0.76562

C981U103MYVDBAWL35

C981U103MYVDBAWL35

KEMET

CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RAD

На залиха: 545.672

$0.18326

1808J1000471GCT

1808J1000471GCT

Syfer

CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 190.650

$0.52452

2225Y0160333GFT

2225Y0160333GFT

Syfer

CAP CER 0.033UF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 17.492

$8.00324

C1210C300J5HACAUTO

C1210C300J5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 30PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 1.985.308

$0.05037

1808Y2500271GCT

1808Y2500271GCT

Syfer

CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 182.043

$0.54932

C315C391KAG5TA7301

C315C391KAG5TA7301

KEMET

CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

2225J0630184MXT

2225J0630184MXT

Syfer

CAP CER 0.18UF 63V X7R 2225

На залиха: 52.546

$2.09340

CHV1808N3K0332KXT

CHV1808N3K0332KXT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 3300PF 3KV X7R 1808

На залиха: 55.000

$2.00000

0805J2500470KFT

0805J2500470KFT

Syfer

CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 491.183

$0.20359

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв