C0805C183K3JAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C183K3JAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.018UF 25V U2J 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.07001
Листови со податоци онлајн
C0805C183K3JAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm U2J
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.018 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0502P10CQT

1206Y0502P10CQT

Syfer

CAP CER 2.1PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 206.058

$0.48530

C0603C391JAGACAUTO

C0603C391JAGACAUTO

KEMET

CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 833.333

$0.12000

C0402C0G500-101FNE

C0402C0G500-101FNE

Venkel LTD

CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 16.000.000

$0.00625

C1210C221G2GACTU

C1210C221G2GACTU

KEMET

CAP CER 220PF 200V NP0 1210

На залиха: 118.204

$0.84599

C333C184G5G5TA

C333C184G5G5TA

KEMET

CAP CER RAD 180NF 50V C0G 2%

На залиха: 38.425

$3.12296

1808J2K04P70DCR

1808J2K04P70DCR

Syfer

CAP CER 4.7PF 2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 227.293

$0.43996

2225J2500821KFR

2225J2500821KFR

Syfer

CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 31.841

$3.76866

2211JA250150FCRSP

2211JA250150FCRSP

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 34.506

$3.47760

C0603C300F5GAC7867

C0603C300F5GAC7867

KEMET

CAP CER 30PF 50V NP0 0603

На залиха: 101.851

$1.08000

SXP31C185KAA

SXP31C185KAA

Elco (AVX)

CAP CER 1.8UF 100V X7R RADIAL

На залиха: 1.568

$95.63400

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв