2225J0630823GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J0630823GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.082UF 63V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.74841
Листови со податоци онлајн
2225J0630823GCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.082 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C317C271J3G5TA

C317C271J3G5TA

KEMET

CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

1210Y0630271KAR

1210Y0630271KAR

Syfer

CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 166.591

$0.60027

VJ0603D1R8DLCAP

VJ0603D1R8DLCAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.8PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 833.263

$0.12001

VJ0603D390JLBAC

VJ0603D390JLBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 569.216

$0.17568

CS0805KRX7R9BB102

CS0805KRX7R9BB102

Yageo

CAP CER 1000PF 50V X7R 0805

На залиха: 2.470.966

$0.04047

C317C560GAG5TA7301

C317C560GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 322.009

$0.31055

C1206C155M4REC7210

C1206C155M4REC7210

KEMET

CAP CER 1206 1.5UF 16V X7R 20%

На залиха: 2.765.486

$0.03616

1825J6300154JXT

1825J6300154JXT

Syfer

CAP CER 0.15UF 630V X7R 1825

На залиха: 40.764

$2.69841

VJ0402A1R2DXQCW1BC

VJ0402A1R2DXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.2PF 10V C0G/NP0 0402

На залиха: 6.293.266

$0.01589

EMK107BJ105KK-T

EMK107BJ105KK-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 1UF 16V X5R 0603

На залиха: 714.285

$0.14000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв