0805Y2000150GUT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y2000150GUT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.85543
Листови со податоци онлајн
0805Y2000150GUT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CGA4J3C0G2E682J125AA

CGA4J3C0G2E682J125AA

TDK Corporation

CAP CER 6800PF 250V C0G 0805

На залиха: 232.558

$0.43000

GCM219R72A392KA37J

GCM219R72A392KA37J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.714.383

$0.05833

CC0402JRX7R9BB182

CC0402JRX7R9BB182

Yageo

CAP CER 1800PF 50V X7R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1210D682J250KHT

1210D682J250KHT

NOVACAP

CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 57.750

$1.90476

GRM2165C2A471JA01D

GRM2165C2A471JA01D

TOKO / Murata

CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 384.615

$0.26000

0805J1000470MCTE03

0805J1000470MCTE03

Syfer

CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 187.575

$0.53312

2220J0630822GFR

2220J0630822GFR

Syfer

CAP CER 8200PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 24.740

$4.85030

C0201C100J3GAC7867

C0201C100J3GAC7867

KEMET

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 526.315

$0.19000

VJ0402D100JLXAP

VJ0402D100JLXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 443.203

$0.22563

GRM1555C1H1R1BA01D

GRM1555C1H1R1BA01D

TOKO / Murata

CAP CER 1.1PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв