VJ0402D9R1CXCAJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402D9R1CXCAJ
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 9.1PF 200V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.20520
Листови со податоци онлајн
VJ0402D9R1CXCAJ PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:9.1 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.024" (0.61mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206X7R501-562KNE

C1206X7R501-562KNE

Venkel LTD

CAP CER 5600PF 500V X7R 1206

На залиха: 1.666.666

$0.06000

C0805C474M3PACTU

C0805C474M3PACTU

KEMET

CAP CER 0.47UF 25V X5R 0805

На залиха: 673.400

$0.14850

0805Y0500332JCR

0805Y0500332JCR

Syfer

CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 432.731

$0.23109

1206Y0630471JCT

1206Y0630471JCT

Syfer

CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 401.832

$0.24886

MA1206XR684M160

MA1206XR684M160

Meritek

CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206

На залиха: 964.320

$0.10370

C316C183G3G5TA

C316C183G3G5TA

KEMET

CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

GRT1555C1H271JA02D

GRT1555C1H271JA02D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 6.246.096

$0.01601

1812Y2000103JXT

1812Y2000103JXT

Syfer

CAP CER 10000PF 200V X7R 1812

На залиха: 105.465

$0.94818

2220J2K50560JCR

2220J2K50560JCR

Syfer

CAP CER 56PF 2.5KV C0G/NP0 2220

На залиха: 81.728

$1.34592

1206J1002P20CCR

1206J1002P20CCR

Syfer

CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 369.153

$0.27089

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв