2220J6300472KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220J6300472KXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4700PF 630V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.29653
Листови со податоци онлајн
2220J6300472KXT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MA0603CG561F250

MA0603CG561F250

Meritek

CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.602.564

$0.06240

2220J0250821KCR

2220J0250821KCR

Syfer

CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 64.345

$1.70951

12065A101KAT4A

12065A101KAT4A

Elco (AVX)

CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 2.058.884

$0.04857

LLL31MR70J475MA01L

LLL31MR70J475MA01L

TOKO / Murata

CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0612

На залиха: 138.888

$0.72000

C0603S183K5RAC7867

C0603S183K5RAC7867

KEMET

CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603

На залиха: 256.410

$0.39000

CDR32BP181BFZMAT

CDR32BP181BFZMAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 100V 1% BP 1206

На залиха: 143.490

$0.69691

CDR31BP431BFZPAT

CDR31BP431BFZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 430PF 100V 1% BP 0805

На залиха: 118.410

$0.84452

1825Y3K00222JXR

1825Y3K00222JXR

Syfer

CAP CER 2200PF 3KV X7R 1825

На залиха: 56.134

$1.95957

0603J2000101FUT

0603J2000101FUT

Syfer

CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 116.467

$0.85861

1206J2000152GCT

1206J2000152GCT

Syfer

CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 190.872

$0.52391

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв