2225J0630221FFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J0630221FFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 220PF 63V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$11.30374
Листови со податоци онлајн
2225J0630221FFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D271KLPAT

VJ0805D271KLPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 270PF 250V NP0 0805

На залиха: 338.914

$0.29506

C0603C822K3RAC7867

C0603C822K3RAC7867

KEMET

CAP CER 8200PF 25V X7R 0603

На залиха: 384.615

$0.26000

C1206X102G3GEC7210

C1206X102G3GEC7210

KEMET

CAP CER 1206 1NF 25V C0G 2%

На залиха: 303.720

$0.32925

0805Y0500103MDR

0805Y0500103MDR

Syfer

CAP CER 10000PF 50V X7R 0805

На залиха: 516.475

$0.19362

C1210C369D4HACAUTO

C1210C369D4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 3.6PF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.945.146

$0.05141

1825J1000822FCR

1825J1000822FCR

Syfer

CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 19.681

$7.11326

C321C820K3G5TA

C321C820K3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 82PF 25V C0G 10%

На залиха: 940.468

$0.10633

1210J1000100GCT

1210J1000100GCT

Syfer

CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 139.692

$0.71586

VJ0603D430JXAAC

VJ0603D430JXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 43PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 597.692

$0.16731

VJ0402Y332MLJAJ32

VJ0402Y332MLJAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300 PF 16V X7R 0402 PB

На залиха: 543.478

$0.18400

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв