12061C683JAT4A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
12061C683JAT4A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06991
Листови со податоци онлајн
12061C683JAT4A PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.068 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206C683J2RECAUTO7210

C1206C683J2RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 68NF 200V X7R 5%

На залиха: 2.107.925

$0.04744

2225Y1K20220FCT

2225Y1K20220FCT

Syfer

CAP CER 22PF 1.2KV C0G/NP0 2225

На залиха: 20.960

$6.20200

VJ0603A390GXBCW1BC

VJ0603A390GXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.300.221

$0.07691

1206Y2000122JFT

1206Y2000122JFT

Syfer

CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 212.363

$0.47089

0805J2000111KUT

0805J2000111KUT

Syfer

CAP CER 110PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 167.179

$0.59816

1825Y1000563GCT

1825Y1000563GCT

Syfer

CAP CER 0.056UF 100V C0G 1825

На залиха: 19.741

$6.58502

C317C242J3G5TA

C317C242J3G5TA

KEMET

CAP CER 2400PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 924.983

$0.10811

C1206X473KARECAUTO7210

C1206X473KARECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 47NF 250V X7R 10%

На залиха: 996.810

$0.10032

1808J0250223MXR

1808J0250223MXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 25V X7R 1808

На залиха: 328.482

$0.30443

VJ0805A120FXBAP

VJ0805A120FXBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 333.500

$0.29985

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв