1812CA221JAT1A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812CA221JAT1A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.63360
Листови со податоци онлајн
1812CA221JAT1A PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J0630150MDR

1808J0630150MDR

Syfer

CAP CER 15PF 63V X7R 1808

На залиха: 224.855

$0.44473

D121G33U2JH65J5R

D121G33U2JH65J5R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 120PF 100V U2J RADIAL

На залиха: 799.488

$0.12508

1210Y0250153JFT

1210Y0250153JFT

Syfer

CAP CER 0.015UF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 110.090

$0.90834

CBR04C908A5GAC

CBR04C908A5GAC

KEMET

CAP CER 0.9PF 50V NP0 0402

На залиха: 1.427.144

$0.07007

GCJ31MR71H274KA01L

GCJ31MR71H274KA01L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 435.388

$0.22968

0603J1003P30DAR

0603J1003P30DAR

Syfer

CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 574.085

$0.17419

VJ0402D1R2CLAAP

VJ0402D1R2CLAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 585.960

$0.17066

CKC21X752MCGAC7800

CKC21X752MCGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 7.5NF 500VDC C0G

На залиха: 79.728

$1.37969

1808J0250124KXT

1808J0250124KXT

Syfer

CAP CER 0.12UF 25V X7R 1808

На залиха: 258.191

$0.38731

VJ0603D360KXCAP

VJ0603D360KXCAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 36PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 848.176

$0.11790

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв