0805J2500561JDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J2500561JDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 560PF 250V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.29633
Листови со податоци онлајн
0805J2500561JDT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603C169B4HAC7867

C0603C169B4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 1.6PF 16V ULTRA STA

На залиха: 7.451.564

$0.01342

2220J0160153GFR

2220J0160153GFR

Syfer

CAP CER 0.015UF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 23.533

$5.52412

1808Y0160122MXT

1808Y0160122MXT

Syfer

CAP CER 1200PF 16V X7R 1808

На залиха: 321.192

$0.31134

C1210X201F4HAC7800

C1210X201F4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 200PF 16V ULTRA STA

На залиха: 398.867

$0.25071

C0402C220G5GAC7867

C0402C220G5GAC7867

KEMET

CAP CER 22PF 50V NP0 0402

На залиха: 294.117

$0.34000

1808YA250101FCRSPU

1808YA250101FCRSPU

Syfer

CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 50.269

$2.18820

C1206C334K5RACTU

C1206C334K5RACTU

KEMET

CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206

На залиха: 133.333

$0.75000

VJ0402D120JLXAC

VJ0402D120JLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 443.203

$0.22563

GQM22M5C2H160JB01L

GQM22M5C2H160JB01L

TOKO / Murata

CAP CER 16PF 500V NP0 1111

На залиха: 121.508

$0.82299

1206J0630150KCR

1206J0630150KCR

Syfer

CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 542.829

$0.18422

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв