CS1206KKX7RYBB473

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CS1206KKX7RYBB473
Производителот
Yageo
Опис
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.12735
Листови со податоци онлајн
CS1206KKX7RYBB473 PDF
 • серија:CS
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.047 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J6K06P80CCT

1808J6K06P80CCT

Syfer

CAP CER 6.8PF 6KV C0G/NP0 1808

На залиха: 133.804

$0.74736

C0603C220M1HACAUTO

C0603C220M1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 22PF 100V ULTRA STA

На залиха: 7.451.564

$0.01342

VJ1210Y153KBBAT4X

VJ1210Y153KBBAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.015UF 100V X7R 1210

На залиха: 382.965

$0.26112

C1210X273M4HAC7800

C1210X273M4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 27NF 16V ULTRA STAB

На залиха: 781.005

$0.12804

1206Y0630182KQT

1206Y0630182KQT

Syfer

CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 101.864

$0.98170

C0603C279B4HACAUTO

C0603C279B4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 2.7PF 16V ULTRA STA

На залиха: 4.985.044

$0.02006

0805Y0500271FCR

0805Y0500271FCR

Syfer

CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 206.143

$0.48510

06033A200JA7F6J

06033A200JA7F6J

Elco (AVX)

CAP CER 20PF 25V NP0 0603

На залиха: 92.436

$1.19000

1808J1000221KCT

1808J1000221KCT

Syfer

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 319.223

$0.31326

C1206X224J5REC7210

C1206X224J5REC7210

KEMET

CAP CER 1206 220NF 50V X7R 5%

На залиха: 819.873

$0.12197

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв