0402H500N3R3BCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0402H500N3R3BCT
Производителот
Frontier Electronics
Опис
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
20000
Единечната цена
$0.01500
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:H
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.3 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D152FXXAR

VJ0805D152FXXAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 72.751

$1.51200

2225Y0160334JDT

2225Y0160334JDT

Syfer

CAP CER 0.33UF 16V X7R 2225

На залиха: 28.768

$4.17118

2220J1000101GFR

2220J1000101GFR

Syfer

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.748

$5.04882

0603Y0160330KCR

0603Y0160330KCR

Syfer

CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 645.036

$0.15503

1812J2500122GCR

1812J2500122GCR

Syfer

CAP CER 1200PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 82.138

$1.33920

C0603C222K1REC7867

C0603C222K1REC7867

KEMET

CAP CER 2200PF 100V X7R 0603

На залиха: 3.071.253

$0.03256

0805Y0500221MXT

0805Y0500221MXT

Syfer

CAP CER 220PF 50V X7R 0805

На залиха: 744.546

$0.13431

CC0603BRNPO9BN2R4

CC0603BRNPO9BN2R4

Yageo

CAP CER 2.4PF 50V NPO 0603

На залиха: 833.333

$0.12000

2225J2K50470JCR

2225J2K50470JCR

Syfer

CAP CER 47PF 2.5KV C0G/NP0 2225

На залиха: 64.104

$1.71596

C1206C683M5GECAUTO7210

C1206C683M5GECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 68NF 50V C0G 20%

На залиха: 2.184.837

$0.04577

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв