0805ZC225MAT2A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805ZC225MAT2A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
1703
Единечната цена
$0.22000
Листови со податоци онлајн
0805ZC225MAT2A PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.055" (1.40mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J2000390GAR

0805J2000390GAR

Syfer

CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 285.714

$0.35000

CC0805KPX7R8BB104

CC0805KPX7R8BB104

Yageo

CAP CER X7R 0805

На залиха: 5.546.311

$0.01803

QCCF251Q4R3C1GV002T

QCCF251Q4R3C1GV002T

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 2.824.858

$0.03540

0805Y0100562KCT

0805Y0100562KCT

Syfer

CAP CER 5600PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 378.186

$0.26442

CGA5L3X8R1E225M160AD

CGA5L3X8R1E225M160AD

TDK Corporation

CAP CER 2.2UF 25V X8R 1206 EPOXY

На залиха: 298.552

$0.33495

C0805C431K3HACAUTO

C0805C431K3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 430PF 25V ULTRA STA

На залиха: 4.737.091

$0.02111

2220Y0500181GFR

2220Y0500181GFR

Syfer

CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 23.143

$5.61708

DE21XKY100JN2AM01F

DE21XKY100JN2AM01F

TOKO / Murata

CAP CER 10PF 250VAC SL RADIAL

На залиха: 149.253

$0.67000

0603Y2000820FUT

0603Y2000820FUT

Syfer

CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 120.441

$0.83028

C04UL4R7C-6SN-X0T

C04UL4R7C-6SN-X0T

NOVACAP

CAP CER 0402

На залиха: 187.055

$0.53460

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв