C324C120FAG5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C324C120FAG5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.53182
Листови со податоци онлајн
C324C120FAG5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.230" (5.84mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J1000821MXT

0603J1000821MXT

Syfer

CAP CER 820PF 100V X7R 0603

На залиха: 913.492

$0.10947

C1206C684J3RACTU

C1206C684J3RACTU

KEMET

CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206

На залиха: 253.062

$0.39516

GMC04X7R471K50NT

GMC04X7R471K50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 470PF 50V X7R 0402

На залиха: 16.666.666

$0.00600

0603Y0500201KQT

0603Y0500201KQT

Syfer

CAP CER 200PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 280.733

$0.35621

1812J4K00330GCT

1812J4K00330GCT

Syfer

CAP CER 33PF 4KV C0G/NP0 1812

На залиха: 120.361

$0.83083

C325C759C3G5TA

C325C759C3G5TA

KEMET

CAP CER 7.5PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 352.472

$0.28371

C0603C104M4RACAUTO

C0603C104M4RACAUTO

KEMET

CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1206Y1000270GCR

1206Y1000270GCR

Syfer

CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 279.634

$0.35761

MM035C103KCZ2A

MM035C103KCZ2A

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 50V X7R 0603

На залиха: 97.345

$1.13000

HC1206CG120J102

HC1206CG120J102

Meritek

CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 1.123.595

$0.08900

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв