C0805X682G3GECAUTO7210

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805X682G3GECAUTO7210
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 6.8NF 25V C0G 2%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.10736
Листови со податоци онлајн
C0805X682G3GECAUTO7210 PDF
 • серија:ESD SMD Auto C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6800 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.055" (1.40mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y0500393KCT

2220Y0500393KCT

Syfer

CAP CER 0.039UF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 46.741

$2.35335

12065F224K4Z2A

12065F224K4Z2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.22UF 50V X8R 1206

На залиха: 618.429

$0.16170

VJ0805D331GXAAR

VJ0805D331GXAAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 330PF 50V NP0 0805

На залиха: 149.391

$0.66938

C1608X7R1C224M080AC

C1608X7R1C224M080AC

TDK Corporation

CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603

На залиха: 909.090

$0.11000

C1206X154K5RECAUTO7210

C1206X154K5RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 150NF 50V X7R 10%

На залиха: 996.810

$0.10032

VJ0603D750GXBAR

VJ0603D750GXBAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 75PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 219.086

$0.45644

1825Y1000273JXR

1825Y1000273JXR

Syfer

CAP CER 0.027UF 100V X7R 1825

На залиха: 44.378

$2.47870

1206Y0500220KCT

1206Y0500220KCT

Syfer

CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 493.802

$0.20251

1206Y0630271FFR

1206Y0630271FFR

Syfer

CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 96.941

$1.13470

0603Y0160101GFR

0603Y0160101GFR

Syfer

CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 225.896

$0.44268

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв