VY1101K31Y5SQ63V0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VY1101K31Y5SQ63V0
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP CER 100PF 760VAC Y5S RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
19178
Единечната цена
$0.36000
Листови со податоци онлајн
VY1101K31Y5SQ63V0 PDF
 • серија:VY1
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:760VAC
 • температурен коефициент:Y5S
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:X1, Y1
 • апликации:Safety
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Disc
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.472" (12.00mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C921U750JVSDAAWL45

C921U750JVSDAAWL45

KEMET

CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 841.750

$0.11880

SR215E474MAATR1

SR215E474MAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL

На залиха: 811.688

$0.12320

1210Y6300152GCT

1210Y6300152GCT

Syfer

CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 1210

На залиха: 119.171

$0.83913

C0603C680G3GACTU

C0603C680G3GACTU

KEMET

CAP CER 68PF 25V NP0 0603

На залиха: 655.179

$0.15263

1206Y5000120KAT

1206Y5000120KAT

Syfer

CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 340.622

$0.29358

1812Y0500390KAR

1812Y0500390KAR

Syfer

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 101.186

$0.98827

1825J2K50330FCT

1825J2K50330FCT

Syfer

CAP CER 33PF 2.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 25.810

$5.03680

C1608C0G1H682J080AA

C1608C0G1H682J080AA

TDK Corporation

CAP CER 6800PF 50V C0G 0603

На залиха: 370.370

$0.27000

SR215E104MAT

SR215E104MAT

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL

На залиха: 172.413

$0.58000

1812Y1000123JXR

1812Y1000123JXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 100V X7R 1812

На залиха: 117.214

$0.85314

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв