2220J1000471GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220J1000471GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.30287
Листови со податоци онлајн
2220J1000471GCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J2000331GFR

1210J2000331GFR

Syfer

CAP CER 330PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 99.570

$1.10474

C1210X681J8HAC7800

C1210X681J8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 680PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.269.680

$0.07876

1812Y0160270KCR

1812Y0160270KCR

Syfer

CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

VJ0805Y332KXQCW1BC

VJ0805Y332KXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300PF 10V X7R 0805

На залиха: 2.203.128

$0.04539

C336C333F2G5TA

C336C333F2G5TA

KEMET

CAP CER RAD 33NF 200V C0G 1%

На залиха: 37.900

$3.16620

2220Y5000681JXT

2220Y5000681JXT

Syfer

CAP CER 680PF 500V X7R 2220

На залиха: 67.242

$1.63588

1812Y4K00100FCT

1812Y4K00100FCT

Syfer

CAP CER 10PF 4KV C0G/NP0 1812

На залиха: 65.234

$1.68622

A392K20X7RL5TAA

A392K20X7RL5TAA

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 3900PF 500V X7R AXIAL

На залиха: 761.672

$0.13129

VJ0603Y472JXBCW1BC

VJ0603Y472JXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 4700PF 100V X7R 0603

На залиха: 476.190

$0.21000

C1206X220G3HACAUTO

C1206X220G3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 22PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 1.307.531

$0.07648

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв