C0603X222K5REC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603X222K5REC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03212
Листови со податоци онлајн
C0603X222K5REC7867 PDF
 • серија:ESD SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive, ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y1K20392JCR

1825Y1K20392JCR

Syfer

CAP CER 3900PF 1.2KV C0G 1825

На залиха: 52.182

$2.10798

2220Y6300224JXR

2220Y6300224JXR

Syfer

CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220

На залиха: 45.148

$2.43642

C0402C249B5HACAUTO

C0402C249B5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 2.4PF 50V ULTRA STA

На залиха: 5.376.344

$0.01860

VJ1206A560FLAAJ32

VJ1206A560FLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 56 PF 50V NP0(C0G) 1206

На залиха: 87.689

$1.25442

1812J5K00120JCT

1812J5K00120JCT

Syfer

CAP CER 12PF 5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

7565N102J103LE

7565N102J103LE

NOVACAP

CAP CER 1000PF 10KV C0G/NP0 RAD

На залиха: 3.911

$30.68140

1812J2000822FFT

1812J2000822FFT

Syfer

CAP CER 8200PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 25.617

$5.07467

1812Y5000681MDR

1812Y5000681MDR

Syfer

CAP CER 680PF 500V X7R 1812

На залиха: 103.263

$0.96840

C0805C123G3JAC7800

C0805C123G3JAC7800

KEMET

CAP CER 0.012UF 25V U2J 0805

На залиха: 649.561

$0.15395

C420C393J3G5TA7200

C420C393J3G5TA7200

KEMET

CAP CER 0.039UF 25V C0G AXIAL

На залиха: 505.893

$0.19767

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв