C318C302GAG5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C318C302GAG5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 3000PF 250V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.72818
Листови со податоци онлајн
C318C302GAG5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3000 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.235" (5.97mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1111Y1000241GQT

1111Y1000241GQT

Syfer

CAP CER 240PF 100V C0G/NP0 1111

На залиха: 60.435

$1.82011

C1210C223M8JACAUTO

C1210C223M8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.022UF 10V U2J 1210

На залиха: 850.195

$0.11762

1812J6300122MXR

1812J6300122MXR

Syfer

CAP CER 1200PF 630V X7R 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

CDR33BX104AKYM7189

CDR33BX104AKYM7189

KEMET

CAP CER 0.1UF 50V BX 1210

На залиха: 124.519

$0.80309

VJ0805Y563MXJMC

VJ0805Y563MXJMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.056UF 16V X7R 0805

На залиха: 1.986.491

$0.05034

1206J0250273FCT

1206J0250273FCT

Syfer

CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 66.102

$1.66407

0603J1002P20HQT

0603J1002P20HQT

Syfer

CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 183.160

$0.54597

CHV1206N500220GCT

CHV1206N500220GCT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 500.000

$0.20000

0805Y0250820FFR

0805Y0250820FFR

Syfer

CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 143.200

$0.69832

1812Y2500331GCT

1812Y2500331GCT

Syfer

CAP CER 330PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 73.224

$1.50223

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв