K181J15C0GK53L2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
K181J15C0GK53L2
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08934
Листови со податоци онлајн
K181J15C0GK53L2 PDF
 • серија:Mono-Kap™ K
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.220" (5.60mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C420C621K2G5TA

C420C621K2G5TA

KEMET

CAP CER 620PF 200V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 707.363

$0.14137

1812Y0630820KFT

1812Y0630820KFT

Syfer

CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 93.923

$1.17117

1825J0160821FCT

1825J0160821FCT

Syfer

CAP CER 820PF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 19.681

$7.11326

1206Y5000102FCR

1206Y5000102FCR

Syfer

CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 108.752

$0.91952

1206J1000120KQT

1206J1000120KQT

Syfer

CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 172.137

$0.58093

1206J1K20472KXR

1206J1K20472KXR

Syfer

CAP CER 4700PF 1.2KV X7R 1206

На залиха: 451.773

$0.22135

VJ0603Y102MXAPW1BC

VJ0603Y102MXAPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 50V X7R 0603

На залиха: 8.264.462

$0.01210

1206J2500682KDR

1206J2500682KDR

Syfer

CAP CER 6800PF 250V X7R 1206

На залиха: 372.300

$0.26860

RCE5C2E272J2M1H03A

RCE5C2E272J2M1H03A

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 376.194

$0.26582

C1206C154K8JAC7800

C1206C154K8JAC7800

KEMET

CAP CER 0.15UF 10V U2J 1206

На залиха: 610.277

$0.16386

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв