MA0603CG272J100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MA0603CG272J100
Производителот
Meritek
Опис
CAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03200
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:MA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2700 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0505Y0501P70CQT

0505Y0501P70CQT

Syfer

CAP CER 1.7PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 207.262

$0.48248

C321C240F3G5TA

C321C240F3G5TA

KEMET

CAP CER 24PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 188.033

$0.53182

VJ0805D361KXCAT

VJ0805D361KXCAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 360PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 355.063

$0.28164

0603J0160681JDR

0603J0160681JDR

Syfer

CAP CER 680PF 16V X7R 0603

На залиха: 501.655

$0.19934

2225J5000560FCT

2225J5000560FCT

Syfer

CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 2225

На залиха: 24.269

$5.35657

C325C201KAG5TA7301

C325C201KAG5TA7301

KEMET

CAP CER 200PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

D181G39U2JH65L2R

D181G39U2JH65L2R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 180PF 100V U2J RADIAL

На залиха: 680.179

$0.14702

MA0603CG271G250

MA0603CG271G250

Meritek

CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 3.984.063

$0.02510

2225J0250155KXR

2225J0250155KXR

Syfer

CAP CER 1.5UF 25V X7R 2225

На залиха: 45.924

$2.39526

C1825X105KARACTU

C1825X105KARACTU

KEMET

CAP CER 1UF 250V X7R 1825

На залиха: 36.253

$3.31000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв