2225Y0630222GFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y0630222GFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.70521
Листови со податоци онлајн
2225Y0630222GFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J2000470FCT

0603J2000470FCT

Syfer

CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 227.117

$0.44030

C0805C829DBGAC7800

C0805C829DBGAC7800

KEMET

CAP CER 8.2PF 630V C0G/NP0 0805

На залиха: 597.871

$0.16726

2225Y0250393MDR

2225Y0250393MDR

Syfer

CAP CER 0.039UF 25V X7R 2225

На залиха: 41.212

$2.66910

2225J2500102JCT

2225J2500102JCT

Syfer

CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 40.723

$2.70113

GMC21CG820J100NT

GMC21CG820J100NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 82PF 5% 100V

На залиха: 6.060.606

$0.01650

1812Y5000562JFR

1812Y5000562JFR

Syfer

CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 90.158

$1.22008

VJ2225A681KBGAT4X

VJ2225A681KBGAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 1KV NP0 2225

На залиха: 66.624

$1.65105

VJ0402D4R7CXXAC

VJ0402D4R7CXXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 535.647

$0.18669

C0402C820J3GACTU

C0402C820J3GACTU

KEMET

CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 277.777

$0.36000

2225Y5000154MDR

2225Y5000154MDR

Syfer

CAP CER 0.15UF 500V X7R 2225

На залиха: 41.388

$2.65776

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв