1812Y2500394JDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y2500394JDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.39UF 250V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.32372
Листови со податоци онлајн
1812Y2500394JDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.39 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805C221M4HAC7800

C0805C221M4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 220PF 16V ULTRA STA

На залиха: 9.090.909

$0.01100

GJM0335C2A6R5DB01J

GJM0335C2A6R5DB01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 6.802.721

$0.01470

GCD21BR72A123KA01K

GCD21BR72A123KA01K

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 942.240

$0.10613

2220J2K50151KCR

2220J2K50151KCR

Syfer

CAP CER 150PF 2.5KV C0G/NP0 2220

На залиха: 83.313

$1.32032

VJ1206Y394KLXAJ32

VJ1206Y394KLXAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 390000 PF 25V X7R 1206 P

На залиха: 248.447

$0.40250

C0402C100F8HACAUTO

C0402C100F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 10PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 3.223.726

$0.03102

2220J6K00121JCT

2220J6K00121JCT

Syfer

CAP CER 120PF 6KV C0G/NP0 2220

На залиха: 106.545

$1.03242

C0805C102F4HACAUTO

C0805C102F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1NF 16V ULTRA STABL

На залиха: 1.466.920

$0.06817

K562K15X7RK5UL2

K562K15X7RK5UL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 5600PF 200V X7R RADIAL

На залиха: 1.173.020

$0.08525

0805Y5000820KCT

0805Y5000820KCT

Syfer

CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 726.691

$0.13761

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв