VJ1210A910KBGAT4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1210A910KBGAT4X
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 91PF 1KV NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.23701
Листови со податоци онлајн
VJ1210A910KBGAT4X PDF
 • серија:VJ OMD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:91 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.067" (1.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GRM0225C1E3R3BA03L

GRM0225C1E3R3BA03L

TOKO / Murata

CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 9.930.486

$0.01007

08053C331JAZ2A

08053C331JAZ2A

Elco (AVX)

CAP CER 330PF 25V X7R 0805

На залиха: 1.399.384

$0.07146

C1210C479B8HAC7800

C1210C479B8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 4.7PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.346.257

$0.07428

C1206X222JAREC7210

C1206X222JAREC7210

KEMET

CAP CER 1206 2.2NF 250V X7R 5%

На залиха: 819.873

$0.12197

GCM1555C1H8R4BA16D

GCM1555C1H8R4BA16D

TOKO / Murata

CAP CER 8.4PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 5.740.528

$0.01742

1825Y2K00180FCR

1825Y2K00180FCR

Syfer

CAP CER 18PF 2KV C0G/NP0 1825

На залиха: 23.240

$5.59370

CC0603BRNPO9BN5R6

CC0603BRNPO9BN5R6

Yageo

CAP CER 5.6PF 50V NPO 0603

На залиха: 833.333

$0.12000

1825J6300682KCR

1825J6300682KCR

Syfer

CAP CER 6800PF 630V C0G/NP0 1825

На залиха: 52.103

$2.11120

0805J0160562KFT

0805J0160562KFT

Syfer

CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 276.747

$0.36134

1808Y1K00153MXR

1808Y1K00153MXR

Syfer

CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808

На залиха: 187.931

$0.53211

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв