C1206C0G101-102JNP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C0G101-102JNP
Производителот
Venkel LTD
Опис
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C3216X6S1A106M085AB

C3216X6S1A106M085AB

TDK Corporation

CAP CER 10UF 10V X6S 1206

На залиха: 181.818

$0.55000

1808JA250271GCTSP

1808JA250271GCTSP

Syfer

CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 89.031

$1.23552

1812Y1K00332JCR

1812Y1K00332JCR

Syfer

CAP CER 3300PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 90.871

$1.21050

0603J0500682MXT

0603J0500682MXT

Syfer

CAP CER 6800PF 50V X7R 0603

На залиха: 848.032

$0.11792

C2012JB1E155K125AB

C2012JB1E155K125AB

TDK Corporation

CAP CER 1.5UF 25V JB 0805

На залиха: 344.827

$0.29000

C0805S103K5RACAUTO

C0805S103K5RACAUTO

KEMET

CAP CER 10000PF 50V X7R 0805

На залиха: 270.270

$0.37000

2220Y2000820KFR

2220Y2000820KFR

Syfer

CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 38.442

$3.12158

1210J1K00103JDR

1210J1K00103JDR

Syfer

CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210

На залиха: 141.246

$0.70798

C420C473F5G5TA

C420C473F5G5TA

KEMET

CAP CER 0.047UF 50V C0G AXIAL

На залиха: 222.980

$0.44847

1206J2000561FCR

1206J2000561FCR

Syfer

CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 118.416

$0.84448

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв