GMC10CG561G50NT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GMC10CG561G50NT
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
512000
Единечната цена
$0.01200
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:GMC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0100472KCR

1206Y0100472KCR

Syfer

CAP CER 4700PF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 346.933

$0.28824

VJ1206A821FXJPW1BC

VJ1206A821FXJPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 661.157

$0.15125

VJ1206Y821JXCAC

VJ1206Y821JXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 200V X7R 1206

На залиха: 868.885

$0.11509

1808Y0250120FFT

1808Y0250120FFT

Syfer

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 66.947

$1.64307

FA28NP02A332JNU00

FA28NP02A332JNU00

TDK Corporation

CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 595.025

$0.16806

0505J3001P90HQT

0505J3001P90HQT

Syfer

CAP CER 1.9PF 300V C0G/NP0 0505

На залиха: 101.612

$0.98413

0603Y2000272JDR

0603Y2000272JDR

Syfer

CAP CER 2700PF 200V X7R 0603

На залиха: 493.851

$0.20249

C320C332GAG5TA7301

C320C332GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

1812Y0250560GFT

1812Y0250560GFT

Syfer

CAP CER 56PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 56.596

$1.94357

C1210C111K3HACAUTO

C1210C111K3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 110PF 25V ULTRA STA

На залиха: 2.044.571

$0.04891

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв