C1210C473G8JAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210C473G8JAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.047UF 10V U2J 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.25225
Листови со податоци онлајн
C1210C473G8JAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm U2J
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.047 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RHEL82A333K1A2H03B

RHEL82A333K1A2H03B

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 356.531

$0.28048

CAS18C301MARGC

CAS18C301MARGC

KEMET

SFTY 1812 300PF X2 250 X7R 20%

На залиха: 121.285

$0.82450

C0603C182J3RACTU

C0603C182J3RACTU

KEMET

CAP CER 1800PF 25V X7R 0603

На залиха: 1.095.770

$0.09126

GMK212BLD225KG-T

GMK212BLD225KG-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 2.2UF 35V X5R 0805

На залиха: 341.448

$0.29287

1206J0630123KXT

1206J0630123KXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 63V X7R 1206

На залиха: 500.050

$0.19998

CC0603BRNPO9BN3R0

CC0603BRNPO9BN3R0

Yageo

CAP CER 3PF 50V NPO 0603

На залиха: 833.333

$0.12000

0805J0500822KDR

0805J0500822KDR

Syfer

CAP CER 8200PF 50V X7R 0805

На залиха: 536.682

$0.18633

1210J6300331KCT

1210J6300331KCT

Syfer

CAP CER 330PF 630V C0G/NP0 1210

На залиха: 322.040

$0.31052

C1206X102K1REC7210

C1206X102K1REC7210

KEMET

CAP CER 1206 1NF 100V X7R 10%

На залиха: 1.092.657

$0.09152

C333C823F2G5TA7301

C333C823F2G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.082UF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 25.322

$5.13385

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв